Niezwyczajny hak Mustad 60005NP Match & Feeder

Od zeszłego roku intensywnie „testuję” na różnych łowiskach haki Mustad 60005NP. Rok 2016 minął jak z bata strzelił i pół sezonu 2017 r. Po tym okresie mam swoją opinię o tych haczykach.

Do haków zawsze używam żyłek Dragona HM80 Competition, które są bardzo specyficzne, a przy tym mocne i pięknie pracują. Ich rozciągliwość utrzymana na stałym poziomie, a przez to przewidywalna, pomaga w utrzymaniu ryby i świetnie amortyzuje gwałtowne szarpnięcia, więc w tej konfiguracji mamy doskonałą parę na każde łowisko. Małe haki rozmiaru 18-22 używam do łowienia w kanałach, są ostre i nadają się do łowienia na ochotkę; są także bardzo mocne. Przed ich pierwszym użyciem miałem obawy o proporcje, a mianowicie, czy przy tak małych rozmiarach nie są troszeczkę za grube, ale po pierwszym wędkowaniu na zawodach w 2016 r. zostały rozwiane; te zawody to Puchar Dragona zaliczany do okręgowej ligi w Bydgoszczy, gdzie wywalczyłem 2. miejsce w sektorze i 3. miejsce w zawodach. W tej sytuacji moje obawy bezpowrotnie minęły. Podczas zawodów brały różne ryby, były to w większości płoteczki, ale między nimi trafił się linek i to właśnie hak z tej serii umożliwił pokonanie tej walecznej ryby. Oczywiście użytkowanie tych haków nie kończy się na łowiskach kanałowych, wielokrotnie dałem im okazję sprawdzić się w Wiśle, brylował większy rozmiar nr 14 i tak samo świetnie trzyma rybę w nurcie. Cały sezon minął w duchu testowania na różnych łowiskach. Zadowolony jestem z dobrych rezultatów, co szczególnie mnie cieszy w sportowej rywalizacji: sezon 2016 zakończyłem na 3. miejscu Grand Prix okręgu Bydgoskiego.

Złowione przez mnie podczas zawodów na haki Mustad 60005NP Match & Feeder ryby.Najczęściej używam Zanęt Klubowych Dragon.

Mustad 60005NP-RB MATCH & FEEDER Wide Gap Carp Power Znakomity hak wyczynowy do przynęt zwierzęcych, mocny, chwytny i bardzo dobrze trzymający rybę w czasie długiego holu. Opakowanie: 10 sztuk. Wielkości: 14 – 22.Żyłka przyponowa HM80 COMPETITION Hybrydowa żyłka, wyprodukowana w procesie wydłużania i wzmacniania wiązań wewnątrz włókien nylonowych na poziomie nanocząstek. W strukturze nylonu zostały też umieszczone dodatkowe wiązania flurocarbonowe. Żyłka jest dzięki temu bardzo mocna, a przy tym gładka, miękka i ponadprzeciętnie rozciągliwa. To znakomita żyłka do wiązania przyponów oraz do zestawu podstawowego przy łowieniu długimi wędkami bez użycia kołowrotka.  Cechy żyłki HM80 Competition: - zwiększona gęstość i większy ciężar właściwy; - perfekcyjne zabezpieczenie przeciwko promieniom UV; - precyzyjna kalibracja średnicy na całej długości; - doskonałe zabezpieczenie przeciw uszkodzeniom mechanicznym; - wysoka odporność na ścieranie; - brak pamięci kształtu i tendencji do skręcania się; - doskonała wytrzymałość na węzłach pod dynamicznym obciążeniem.Inne dobre haki, wprowadzone do oferty w 2017 r. marki MegaBAITS:     MegaBAITS to grupa haków do różnych technik spławikowych i gruntowych. Ostre i mocne, wykonane z wysokiej klasy drutu ze stali wysokowęglowej (hi-carbon steel). Sprężyste, niełamliwe, trudne do rozgięcia w stosunku do swojej wielkości. Precyzyjnie zaprojektowane, chemicznie ostrzone groty i zadziory.    Sode Marujiku MB00022RD Superdelikatny, wyczynowy haczyk do ochotki i drobnej pinki. Idealny model na zawody rozgrywane na kanałach. Dostępny w rozmiarach 18 – 22.Inne dobre haki, wprowadzone do oferty w 2017 r. marki MegaBAITS:     MegaBAITS to grupa haków do różnych technik spławikowych i gruntowych. Ostre i mocne, wykonane z wysokiej klasy drutu ze stali wysokowęglowej (hi-carbon steel). Sprężyste, niełamliwe, trudne do rozgięcia w stosunku do swojej wielkości. Precyzyjnie zaprojektowane, chemicznie ostrzone groty i zadziory.  Yamame MB00019NI Lekki hak o trzonku średniej długości, przeznaczony głównie do białego robaka i castera. Idealny do tyczki i bata, także na łowienie zawodnicze. Dostępny w rozmiarach 8 – 14.

Aktualnie trwający sezon na tych hakach wygląda bardzo ciekawie. Jako że polecałem te haki znajomym i widzę, że systematycznie dokupują różne rozmiary, traktuję to jako potwierdzenie ich skuteczności w akcji. Jako wędkarz, z przyjemnością zapewnię, że na długo zostaną ze mną te haki.

Piotr Grzelaczyk
TEAM SPŁAWIKOWCÓW DRAGON

TOP