ProGUIDE X 25-60 g ujawnia magię po zacięciu

Od roku „męczę” kilka wędzisk z serii ProGUIDE X. To świetne wędziska. Dziś podzielę się z Wami opinią na temat modelu długości 198 cm i c.w. 25-60 g akcji szybkiej.

Wybrałem tę wędkę do łowienia szczupaków na przynęty ważące do 60 g. Są to głównie jerki, ale bywa, że wędka pracuje również z woblerami innego typu i gumami. Te ostatnie przynęty poddały ją najwyższej próbie...
Łowiłem tym wędziskiem za pomocą dużych gum, z których każda ważyła około 100 g i kij dał radę; choć nie do tego został stworzony, to fajnie jest mieć świadomość o tak imponującym zapasie mocy.
Spinning doskonale sprawdza się z przynętami ważącymi do 50 g. Bez problemu zacina się nim szczupaki nawet z dużej odległości.

Po zacięciu zaczyna się magia tego kija. Blank zaczyna pracować na całej długości mimo tego, że podczas prezentacji wabika pozostawał sztywny i pozwalał robić z przynętą wszystko, co chciałem... Nie ma na rynku zbyt wiele takich wędzisk! Próżno ich szukać w tej półce cenowej. Konkurencja zawsze była z tyłu, ale teraz ten dystans się mocno zwiększył.

Spinning c.w. 25-60 g należy do grupy czterech wędzisk jednoczęściowych, z możliwością oddzielenia dolnika. W grupie znajdują się 2 wędziska spinningowe i 2 castingowe. Są to: dł. 1,98 m c.w. 25-60 g oraz c.w. 40-90 g. Akcja Fast. To smukłe i bardzo mocne wędki o szerokim zastosowaniu, włącznie z łowieniem w morzu na lekkie pilkery. Możliwość zdemontowania dolnika znacząco ułatwia transport tych wędzisk, szczególnie przy wyprawach samolotem.Spinning c.w. 25-60 g należy do grupy czterech wędzisk jednoczęściowych, z możliwością oddzielenia dolnika. W grupie znajdują się 2 wędziska spinningowe i 2 castingowe. Są to: dł. 1,98 m c.w. 25-60 g oraz c.w. 40-90 g. Akcja Fast. To smukłe i bardzo mocne wędki o szerokim zastosowaniu, włącznie z łowieniem w morzu na lekkie pilkery. Możliwość zdemontowania dolnika znacząco ułatwia transport tych wędzisk, szczególnie przy wyprawach samolotem.Sztywne pokrowce na wędziska Smukłe i lekkie, usztywniane pokrowce na wędziska ze szkieletem wykonanym z PCV. Z zewnątrz pokryte syntetycznym materiałem w stylu „wooven carbon”. Mieszczą 4–6 wędzisk spinningowych, 3–4 wędziska matchowe, feedery czy karpiówki. Dostępne w długościach 105 – 200 cm. Nr kat. 91-07-…
CĄŻKI DO PLECIONKI The Snip / Long Snip Wytwarzane przez amerykańską firmę BOOMERANG TOOL COMPANY. Dostępne w wersji z lupką (soczewka powiększająca) i bez. Wysoka jakość wykonania.CĄŻKI DO PLECIONKI The Snip / Long Snip Wytwarzane przez amerykańską firmę BOOMERANG TOOL COMPANY. Dostępne w wersji z lupką (soczewka powiększająca) i bez. Wysoka jakość wykonania.Miękka czapka jesienno-zimowa, uszyta z elastycznej tkaniny, dająca kilka możliwości stylizacji. Nr kat. 90-094-01.Miękka czapka jesienno-zimowa, uszyta z elastycznej tkaniny, dająca kilka możliwości stylizacji. Nr kat. 90-094-01.DRAGON – seria jesienno-zimowa Buff i kominiarka z otworkami ułatwiającymi oddychanie, uszyte z materiału Lycra® z podszyciem z mikropolaru od spodu. Wszystkie szwy płaskie, materiał 4-stretch, rozciągający się w każdym kierunku. Bardzo atrakcyjna relacja ceny do jakości, bardzo wysoka użyteczność na łowisku.DRAGON – seria jesienno-zimowa Buff i kominiarka z otworkami ułatwiającymi oddychanie, uszyte z materiału Lycra® z podszyciem z mikropolaru od spodu. Wszystkie szwy płaskie, materiał 4-stretch, rozciągający się w każdym kierunku. Bardzo atrakcyjna relacja ceny do jakości, bardzo wysoka użyteczność na łowisku.

Żaby i poppery w zielsku

Mój ProGUIDE X nie boi się walki ze szczupakami w największych zielskach. Jeden z testów, jaki mu zafundowałem, to połowy na płyciznach za pomocą gumowej żaby i popperów. W takim wędkowaniu liczy się kilka czynników, trzeba posłać przynętę w punkt (oczka w zielsku) i trzeba sztywnej akcji podczas nadawania ruchów wabikowi. Po zacięciu potrzebna jest moc! Ryby wyrywa się z zielskiem. Walka jest siłowa i bardzo trudna.
Te i inne wymagania bez problemu spełnił model do 60 g. Poradził sobie dużo lepiej niż wcześniej używane do tego wędki. Dodatkowym atutem tego kijka jest jego nowoczesny i przyjemny wygląd. Wędka skupia uwagę moich gości na lodzi.

PS Jestem jedną z tych osób, która widząc niedociągnięcia w sprzęcie pisze o tym producentowi. Chętnie podrzucam pomysły o możliwościach ulepszenia danego modelu, aby był idealny. Odnośnie do ProGUIDE X nie pisałem nic - to sprzęt idealny!

Jacek Gorny
www.fishingireland.pl

TOP