Testerzy relacjonują

Niezawodna FX #4

Niezawodna FX #4 nie wymięka. Piszę o tej muchówce bardzo dużo, ponieważ w dalszym ciągu mnie zaskakuje. Zabieram ją każdą wyprawę wędkarską: czy to zawody, czy wyprawa do USA, towarzyszy mi również podczas prywatnych wyjść nad wodę.

Ostra jazda na "oesie"

Podczas ostatniego wędkowania na Odcinku Specjalnym na Dunajcu również miałem ze sobą FX #4 z dopiętym kołowrotkiem Ryobi FRB, gdyż chciałem zastosować tzw. metodę żyłkową.
Zacząłem obławiać spokojną końcówkę płani w poszukiwaniu pstrągów tęczowych. Już po chwili wędkowania zacinam piekielnie mocną rybę, która po dość krótkim holu ląduje w podbieraku – to przepiękny pstrąg tęczowy. Wędka Team Dragon FX w klasie 4 jest delikatna, miękka, a nawet – powiedziałbym – subtelna. W świetle takiej oceny, na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że ta wędka nie nadaje się do łowienia tak silnych i niemałych ryb. A jednak! Dzięki jej pracy, dynamiki blanku, krzywej ugięcia i przede wszystkim sprężystości blanku wędka nie „wymięka” nawet w tak trudnym pojedynku: bystry nurt Dunajca i w nim niezwykle waleczny, silny tęczak. Wędeczka składa się perfekcyjnie, nie zamyka pod sporej wagi rybą. Praca wędki jest wręcz genialna oraz mam całkowitą kontrolę podczas holu.

Zacięcie i inne walory

FX umożliwia mi bardzo dynamiczne zacięcie, a ponadto mam ją dobrze wyważoną, co w połączeniu z ciekawym kolorem blanku oraz tuba ochronną daje nam całkiem sympatyczny obraz tej muchówki. Nie boję się stwierdzenia, że to muchówka dla wybrednych.
Waga FX #4 jest na tyle niska, że z łatwością używam jej podczas całodziennej wyprawy, macham wędką bez przykrego odczucia wysiłku oraz nie narzekam na zmęczenia ręki.
Po licznych doświadczeniach, śmiało mogę stwierdzić, że jest to kij bardzo uniwersalny; spokojnie poradzi sobie z każdym pstrągiem czy lipieniem w Dunajcu. Proszę pamiętać o specyfice wód, w których łowię: tutaj ciągnie bardzo silny nurt. Dodam, że mając rybę na haku bezzadziorowym nie muszę się martwić o spad. Dodam cenną uwagę kierowaną raczej dla nowicjuszy: kij wybacza sporo błędów, dlatego też dedykuję FX #4 początkujących amatorów tej dziedziny wędkarstwa.
Kijek spełnia moje oczekiwania i nie widzę lepszej opcji szczególnie na potoki, jakimi są Biały czy Czarny Dunajec. Długość kija na te wody jest optymalna. Choć nie powiem, że chciałbym tę wędkę widzieć w 10’. ???? Może się doczekam takiego cacuszka.

Seria 4-częściowych muchówek TEAM DRAGON FX to wędziska pozwalające dynamicznie posyłać sznur na duże odległości, a ich dobrze dobrane ugięcie, mimo akcji szybkiej, zagwarantuje doskonałą prezentację przynęty. Są bardzo czułe, lekkie, a przy tym mocne i wytrzymałe. Obecnie, w ofercie dostępnych jest 9 modeli muchówek w klasie: 4, 5, 6, 7, 8.Seria 4-częściowych muchówek TEAM DRAGON FX to wędziska pozwalające dynamicznie posyłać sznur na duże odległości, a ich dobrze dobrane ugięcie, mimo akcji szybkiej, zagwarantuje doskonałą prezentację przynęty. Są bardzo czułe, lekkie, a przy tym mocne i wytrzymałe. Obecnie, w ofercie dostępnych jest 9 modeli muchówek w klasie: 4, 5, 6, 7, 8.
FRB (Ryobi) Nowoczesny kołowrotek muchowy, wycinany z jednorodnego kawałka superlekkiego aluminium w technologii CNC. Najwyższej klasy pokrycie całej powierzchni kołowrotka, zabezpieczające przed korozją. Precyzyjny hamulec wielotarczowy, łożysko oporowe.FRB (Ryobi) Nowoczesny kołowrotek muchowy, wycinany z jednorodnego kawałka superlekkiego aluminium w technologii CNC. Najwyższej klasy pokrycie całej powierzchni kołowrotka, zabezpieczające przed korozją. Precyzyjny hamulec wielotarczowy, łożysko oporowe.Kołowrotki muchowe ADVENTURE (Ryobi) Nowoczesny kołowrotek muchowy wyposażony w dodatkową dźwignię tzw. hamulca walki. Wycinany z jednorodnego kawałka superlekkiego aluminium w technologii CNC. Najwyższej klasy pokrycie całej powierzchni kołowrotka, zabezpieczające przed korozją. Precyzyjny hamulec wielotarczowy, łożysko oporowe.Kołowrotki muchowe ADVENTURE (Ryobi) Nowoczesny kołowrotek muchowy wyposażony w dodatkową dźwignię tzw. hamulca walki. Wycinany z jednorodnego kawałka superlekkiego aluminium w technologii CNC. Najwyższej klasy pokrycie całej powierzchni kołowrotka, zabezpieczające przed korozją. Precyzyjny hamulec wielotarczowy, łożysko oporowe.TEAM DRAGON FX Jedna z najciekawszych ofert na rynku: znakomita relacja jakości do ceny. Mocna i lekka konstrukcja, szpula i rama wycinane z duraluminium na maszynach CNC, szpula typu Large Arbor, wielotarczowy hamulec z podkładkami korkowymi, teflonowymi i ze stali nierdzewnej. Komfortowy uchwyt korbkiTEAM DRAGON FX Jedna z najciekawszych ofert na rynku: znakomita relacja jakości do ceny. Mocna i lekka konstrukcja, szpula i rama wycinane z duraluminium na maszynach CNC, szpula typu Large Arbor, wielotarczowy hamulec z podkładkami korkowymi, teflonowymi i ze stali nierdzewnej. Komfortowy uchwyt korbki
Neoprenowe pokrowce na kołowrotek Ten rodzaj pokrowca doskonale sprawdza się podczas transportu wędziska uzbrojonego w kołowrotek. Zapewnia doskonałą ochronę bez konieczności odkręcania kołowrotka z wędki. Jest uszyty z neoprenu wykończonego do dołu specjalną siatką ułatwiającą odprowadzenie wilgoci. Dwie wielkości.Neoprenowe pokrowce na kołowrotek Ten rodzaj pokrowca doskonale sprawdza się podczas transportu wędziska uzbrojonego w kołowrotek. Zapewnia doskonałą ochronę bez konieczności odkręcania kołowrotka z wędki. Jest uszyty z neoprenu wykończonego do dołu specjalną siatką ułatwiającą odprowadzenie wilgoci. Dwie wielkości.Torba na spodniobuty / wodery Dwukomorowa torba do przechowywania woderów, spodniobutów i butów do brodzenia. Dzięki specjalnej siatce wszytej w górnej części jednej z komór wilgoć szybko odparowuje, a brud nie przedostaje się do wnętrza samochoduRękawiczki antypoślizgowe Obcięte na kciuku, palcu wskazującym i środkowym; doskonałe przy jesiennych chłodach; szybko wysychają po przemoczeniu; dzięki specjalnemu antypoślizgowemu pokryciu na wewnętrznej stronie ułatwiają podebranie ryby ręką.Rękawiczki antypoślizgowe Obcięte na kciuku, palcu wskazującym i środkowym; doskonałe przy jesiennych chłodach; szybko wysychają po przemoczeniu; dzięki specjalnemu antypoślizgowemu pokryciu na wewnętrznej stronie ułatwiają podebranie ryby ręką.
Koszula POLYBRUSH 2™ Powraca jeden z najlepszych i najbardziej lubianych produktów marki Geoff Anderson – koszula Polybrush! Nowa wersja koszuli ukazuje się w 20. rocznicę wypuszczenia na rynek jej poprzedniczki. Polybrush to produkt o wielu zaletach, które docenimy przede wszystkim w warunkach wysokiej wilgotności powietrza i wysokich temperatur.Koszula POLYBRUSH 2™ Powraca jeden z najlepszych i najbardziej lubianych produktów marki Geoff Anderson – koszula Polybrush! Nowa wersja koszuli ukazuje się w 20. rocznicę wypuszczenia na rynek jej poprzedniczki. Polybrush to produkt o wielu zaletach, które docenimy przede wszystkim w warunkach wysokiej wilgotności powietrza i wysokich temperatur.Koszula POLYBRUSH 2™ Powraca jeden z najlepszych i najbardziej lubianych produktów marki Geoff Anderson – koszula Polybrush! Nowa wersja koszuli ukazuje się w 20. rocznicę wypuszczenia na rynek jej poprzedniczki. Polybrush to produkt o wielu zaletach, które docenimy przede wszystkim w warunkach wysokiej wilgotności powietrza i wysokich temperatur.Koszula POLYBRUSH 2™ Powraca jeden z najlepszych i najbardziej lubianych produktów marki Geoff Anderson – koszula Polybrush! Nowa wersja koszuli ukazuje się w 20. rocznicę wypuszczenia na rynek jej poprzedniczki. Polybrush to produkt o wielu zaletach, które docenimy przede wszystkim w warunkach wysokiej wilgotności powietrza i wysokich temperatur.

Relacja jakości do ceny

Cena tych wędzisk na naszym rynku jest adekwatna do jakości produktu. Spotykam się z opinią, że trochę droga. Cóż, trudno komentować wysokość ceny detalicznej dysponując cudzym portfelem. Ja jedynie mogę stwierdzić, że bez wahania wydam pieniążki na te kije. Wahającym się dodam radę, aby nie oceniali wysokości ceny bez dokonania oględzin wędziska. Uwierzcie, jeśli ta sama wędeczka byłaby oklejona nalepką innej renomowanej firmy typowo muchowej, to cena byłaby znacznie wyższa. Znacie mnie bardzo dobrze i wiecie, że miałem wiele do czynienia z różnymi wędkami muchowymi. Wiem, co mówię. Wiem, czym łowię na co dzień na Podhalu.

Jeśli znajdzie się ktoś, kto chciałby pomachać I holować silne pstrągi na Team Dragon FX, to zapraszam na Dunajec - jest możliwość przetestowania tych wędzisk u mnie, pod moim instruktorskim okiem. ????

Krystian Ścisłowicz
KONSULTANT SPRZĘTOWY
Specjalizacja: wędkarstwo muchowe
Kontakt: Dragon.KS@yahoo.com