Testerzy relacjonują

Skuteczna ochrona w upalne dni

Łowienie w pełnym słońcu, gdy letnie temperatury osiągają wartości wręcz afrykańskie, może być ryzykowne. Jednak w ofercie firmy Dragon są propozycje, które mogą to ryzyko zmniejszyć.

Szczególnie w ostatnich latach nie brakuje w naszym kraju długich okresów z temperaturą przekraczającą znacznie 30 stopni w cieniu. W cieniu, czyli w słońcu dużo, dużo więcej. I jedni wędkowanie w takich warunkach odpuszczą, a drudzy i tak powędkują nad wodę.
Wielogodzinne przebywanie w skwarze może być ryzykowne i w skrajnych przypadkach skończyć się tragicznie. W najlepszym przypadku może to być spalona skóra, która też niczym przyjemnym nie jest. Moim sposobem na radzenie sobie w takich warunkach jest wskoczenie w cienką białą koszulkę z długim rękawem, która w sposób nieprawdopodobny zapobiega nagrzewaniu się ciała i daje odczuwalną ulgę. Natomiast do pełnej ochrony głowy dotąd stosowałem białą chustę, którą w odpowiedni sposób "łączyłem" ze zwykłą czapką z daszkiem i tak ochraniałem szyję oraz uszy, które w górnych czubkach uwielbiają się "przepalać" aż do powstawania ran. I chociaż był to patent skuteczny, to jednak dość problematyczny, gdyż chusta potrafiła się rozluźnić, rozwiązać. Ale niedawno przypomniałem sobie, że widziałem kiedyś na filmie wędkarza, który miał na sobie białą czapkę z osłoną na szyję, a na jej przodzie widniał napis "DRAGON".

Zacząłem więc szukać i... znalazłem nie tylko czapkę, ale i kapelusz. Rzecz jasna - od razu stałem się ich posiadaczem i od tej pory nie muszę się już męczyć z "podczapkową" chustą. Tak czapka, jak i kapelusz, poza tym, że są oczywiście jasne - czym skutecznie odbijają promienie słoneczne i nie pozwalają na przegrzanie głowy oraz na oparzenia - mają po bokach również swego rodzaju "wentylatory", czyli siatkę, która gwarantuje swobodną wymianę powietrza, aby skóra- także i pod czapką - mogła oddychać.

Czapka (indeks: 90-016-01) jest wielofunkcyjna, gdyż osłona, która chroni przed słońcem szyję oraz uszy, jest odpinana. Zatem, gdy temperatura powietrza jest niższa i ochrona narażonych na oparzenia miejsc nie jest potrzebna, wówczas można ją bezproblemowo odczepić i wówczas mamy zwykłą czapkę z daszkiem.
Kapelusz natomiast (indeks: 90-060-01) nie tylko bardzo dokładnie chroni każdy zakamarek naszej twarzy (pokaźne rondo) oraz szyi (obszerna osłona karku), ale wyposazony jest również w sznurek, który będzie trzymał na głowie kapelusz przy upalnej, ale jednocześnie i wietrznej pogodzie. Dodatkowo jest to kapelusz uniwersalny rozmiarowo, gdyż ma on regulację, która jest standardem w "daszkowych" czapkach.

Zdecydowanie polecam ten element letniej, wędkarskiej garderoby. Taki niby drobiazg, ale jakże ważny! Dzięki takiemu nakryciu głowy, nasze "tropikalne wędkarstwo" na pewno będzie bezpieczniejsze dla naszego zdrowia, a nawet i życia.

Mariusz Drogoś