Zawody i wydarzenia

Puchar Jeziora Sławskiego 2021

W dniach 7 - 9 maja, dzięki zaproszeniu kolegów ze Stowarzyszenia "Lasy i Jeziora", mieliśmy okazję współorganizować Zawody Spinningowe o Puchar Jeziora Sławskiego. Pięknie położone jezioro otoczone lasami i ciągnącymi się głęboko w brzeg trzcinowiskami zrobiło na nas ogromne wrażenie. Niestety przez pierwsze dwa dni obraz ten został nieco popsuty przez pogodę, która -  jak wiemy - na razie nie rozpieszcza nas w tym sezonie.

Na szczęście, dzięki doskonałej organizacji oraz uprzejmości właściciela ośrodka wypoczynkowego Wratislavia, wszystkim dopisywały humory, a sama okolica oraz możliwość spotkania się z dawno niewidzianymi kolegami pozwoliły zapomnieć na chwilę o wietrznej i chłodnej aurze.

Do rywalizacji w zawodach zgłosiło się ponad 100 drużyn z całej Polski. Pierwszego dnia zawodów uczestnicy złowili 86 szczupaków i zaledwie 6 okoni. Największy złowiony tego dnia szczupak mierzył 93 cm i - jak się okazało - był największą rybą zawodów.

Organizatorzy zadbali o to, by zawodnicy po spłynięciu z jeziora mogli się dobrze posilić i odpocząć. W menu były m.in. bigos, kiełbaski, szaszłyki czy pyszna grochówka. Odpoczywający zawodnicy chętnie odwiedzali nasz namiot, w którym przygotowaliśmy pokaz naszych nowości sprzętowych. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się prowadzony przez naszego teamowicza, Kamila Zaczkiewicza, pokaz nowości Strike Pro, w tym nowych dżerków Buster Swim.

Tuż przed samym sobotnim wieczorem odbył się koncert kapeli rockowej pn. "Owocówki", a prestiżowa grupa "Boogie Boys" koncertowała do godziny 22:00.

Niedzielna, druga tura zawodów trwała do godz. 15:00. Wspomnianego już wcześniej, mierzącego 93 cm, szczupaka złowił Wojciech Gęgotek, natomiast największego okonia (32 cm) - Maciej Hurka. W klasyfikacji generalnej z sumą aż 15750 punktów, zwyciężył Team 24; Spinmad. Za nim uplasował się Team 114, zdobywając łącznie 10050 punktów, a 6300 punktów wystarczyło, by z trzeciego miejsca cieszyć się mógł Team 59.

Jeszcze raz dziękujemy kolegom ze stowarzyszenia "Lasy i Jeziora" za zaproszenie oraz gościnę w świetnie przygotowanym ośrodku Wratislavia. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu i móc je współorganizować. Gratulujemy zwycięzcom, ale również i pozostałym uczestnikom, którym udało się złowić punktowane ryby. Mamy nadzieję, że już niedługo spotkamy się ponownie, nad brzegami jeziora Sławskiego!

Pozdrawiamy!

W imieniu TEAM DRAGON - Piotrek Czerwiński