Testerzy relacjonują

Jest moc do dalekich rzutów czyli żyłka MegaBAITS OBSESSION Carp & FEEDER

W moim ulubionym łowieniu gruntowym, podobnie zresztą jak w każdej innej dyscyplinie wędkarskiej, niezwykle istotne jest to, aby zestaw, który użytkujemy, nie miał słabych punktów. Dlaczego? A to dlatego, że nasz zestaw, sprawdzony na różnych łowiskach, przy każdej pogodzie i wielokrotnie modyfikowany oraz ulepszany jest tak dobry, jak… jego najsłabszy element.

Bardzo ważnym elementem zestawu jest żyłka główna. Stąd długo poszukiwałem odpowiedniej żyłki do rzutu w rozmiarze 0,30 mm, aż wreszcie wpadła mi w ręce produkt zatytułowany MegaBAITS OBSESSION Carp & FEEDER o następujących parametrach: 300 m / 0,30 mm / 10,9 kg.
Żeby nie było niedomówień: wcześniej próbowałem żyłek renomowanych producentów, jednak – z ręką na sercu – żadna z nich nie spełniała w 100 procentach moich, wcale nie gigantycznych, oczekiwań. Brałem pod uwagę tylko wytrzymałość przy silnych rzutach, odporność na przetarcia, wytrzymałość na węzłach, brak skłonności do skręcania oraz stopień rozciągliwości.
Metodycznie testowana przeze mnie żyłka MegaBAITS OBSESSION Carp & FEEDER, w barwach jasnego kamuflażu, jest perfekcyjnie gładka, ma idealnie okrągły przekrój i mega profesjonalnie prezentuje się na szpuli – w tym przypadku - prototypowego kołowrotka MegaBAITS typu Big Pit.

Przyznam szczerze, że byłem miło zaskoczony, gdy taka konfiguracja sprzętowa pozwoliła bezproblemowo wykonywać dalekie, grubo ponad osiemdziesięciometrowe rzuty! Niewątpliwy wpływ na takie wyniki miała gładkość żyłki i jej idealnie okrągły przekrój. Ponadto zauważyłem, że żyłka charakteryzuje się krótkim czasem zatapiania, co przy metodzie gruntowej ma istotne znaczenie.
Nie minął kwadrans, a już odnotowałem pierwsze branie (tzw. rolkę) i po krótkim, skutecznym holu, na macie wylądował pierwszy, okazały karp. Wskazania brania były wyraźne, ryba została zacięta prawidłowo, dzięki czemu mogłem… doświadczalnie stwierdzić, że żyłka jest mało rozciągliwa. W tym dniu miałem jeszcze kilka złowionych okazów ryb, przez co pobyt na łowisku zaliczyłem do udanych.

Żyłkę MegaBAITS OBSESSION Carp & FEEDER testowałem na łowisku piaszczysto – mulistym, obficie porośniętym grążelami, na którym dzięki wybranej wcześniej kolorystyce żyłki, była ona mega niewidoczna dla ryb. Na własnym przykładzie doświadczyłem również tego, że żyłka jest ekstremalnie wytrzymała; w zaczepach nie miałem najmniejszych problemów z wyjęciem zestawu czy też holem ryby.

MegaBAITS OBSESSION Carp & FEEDER to nowoczesny technologicznie produkt, który spełnił moje oczekiwania i pokazał naprawdę wielką moc. Mogę polecić tę żyłkę, zarówno łowiącym wyczynowo, ale także początkującym wędkarzom, bo jak zaczynać wędkarską przygodę to najlepiej ze sprzętem i akcesoriami, które gwarantują niezawodność na łowisku.

Marek Rozumek
Carp Team MegaBaits Suchedniów
Opracowanie: Piotr Sitarski