Testerzy relacjonują

Pellet MegaBAITS Method Feeder PREMIUM niesie pomoc wędkarzom!

W minionych tygodniach postanowiłem więcej czasu poświęcić łowieniu na method feeder, które stało się bardzo popularne wśród wędkarzy, gdyż daje dobre efekty łowienia nawet podczas krótkich wizyt nad wodą.

W metodzie bardzo ważnym elementem jest używanie odpowiedniej zanęty w podajniku, która będzie intensywnie pracować w wodzie oraz nie wypadnie z podajnika podczas rzutu. Moim ulubionym, regularnie stosowanym rodzajem zanęty w podajniku jest pellet 2 mm. Dla mnie jest idealny do łowienia na metodę; łowiąc na niego zawsze mam najlepsze brania i z wody ciągnę okazowe sztuki.
Na rynku mamy bogaty wybór różnego rodzaju pelletów dedykowanych technice method feeder w różnych rozmiarach, zapachach i kolorach. Biorąc pod uwagę kapryśną jesienną aurę, zimniejszą wodę, chłodniejsze i krótsze dni, a także łowisko piaszczysto-muliste, mocno porośnięte grążelami, zdecydowałem się na pellet MegaBAITS Method Feeder PREMIUM w rozmiarze 2 mm, o zapachu KRAB/CHILLI i intensywnym zielonym kolorze.

Jest to suchy produkt do samodzielnego przygotowania i zastosowania podczas nęcenia w metodach gruntowych, zarówno w method feeder jak i w klasycznym koszyku zanętowym. Ja sprawdziłem jego działanie w podajniku do metody. Po otwarciu opakowania natychmiast poczułem intensywny, ale nie drażniący, zapach mieszanki KRAB/CHILLI. Pellet jest łatwy do przygotowania, wymaga jedynie namoczenia, odsączenia nadmiaru wody i wymieszania aż do momentu uzyskania właściwej postaci. Musimy pamiętać, że przemoczenie pelletu spowoduje, że nie będzie samoczynnie wydostawał się z podajnika. Natomiast niedomoczony pellet będzie rozsypywał się podczas rzutu. Pellet MegaBAITS Method Feeder PREMIUM, którego używałem w podajniku, pracował w wodzie wyśmienicie, odpowiednio szybko uwalniał się i skutecznie nęcił ryby o czym świadczyła pokaźna liczba brań tego dnia. Nie miałem żadnych zastrzeżeń, co do jakości pracy pelletu. Produkt sprawował się wzorowo, wręcz pomagał wędkarzowi, dzięki czemu – w niedługim czasie - złowiłem kilka ładnych okazów.

Marek Rozumek
Opracował Piotr Sitarski

Carp Team MegaBaits Suchedniów