Testerzy relacjonują

Mój ulubiony Dragon Jerky

Kiedy myślę o łowieniu szczupaków na płytkiej lub bardzo zarośniętej wodzie, na myśl przychodzi mi tylko jedna przynęta, a mianowicie Dragon Jerky. Szczerze mówiąc, nie mogłem się doczekać, kiedy nadejdzie moment napisania artykułu właśnie o tej gumie, ponieważ jest ona dla mnie numerem 1, i to już od wielu sezonów.

Zacznijmy może od najważniejszej cechy "jerkusia", czyli samej uniwersalności. Jest to przynęta niesamowicie skuteczna okonie, sandacze oraz szczupaki. Ponadto jest ona dla mnie po prostu najlepsza, jeśli chodzi o zarośnięte łowiska lub ciężko dostępne miejsca, w których trzeba wpakować przynętę stosunkowo daleko w zarośla, co często jest jedyną opcją do wywabienia ryby z jej kryjówki. 

Podczas mych wypraw wędkarskich wielu moich przyjaciół często śmieje się pod nosem patrząc, co wyjmuję z pudełka i mówiąc "oho; zaczyna się!" lub: "o, a ten znowu!" itd. 😊 Ten mój pewnego rodzaju "rytuał" stał się już niemalże legendą 😉
Wracając do jerky’ego, to przede wszystkim trzeba uczciwie powiedzieć, że jest to bardzo odporna i wytrzymała guma, którą ja osobiście zbroję w hak offsetowy, a dzięki zastosowanemu w gumie wyżłobieniu samo zbrojenie jest szybkie i bezproblemowe. W głębszych partiach wody natomiast uzbrajam jerky’ego w klasyczną główkę jigową lub w czeburaszkę.

Chciałbym jednak w tym artykule skupić się na obławianiu płytszych i zarośniętych miejscówek. Dragon Jerky, a w szczególności mój ulubiony kolor czyli "red head" (P-RH) urzekł mnie swoją pracą, a kiedy zbroję go w hak offsetowy dodaję odrobinę ołowianej tasiemki, żeby przynęta mogła bardzo powoli zanurzyć się pod powierzchnie wody, natomiast przy mocniejszym podszarpywaniu mogła wyjść na powierzchnię.
To właśnie ten sposób prowadzenia przynosi często piorunujące efekty, a przede wszystkim - mega efektowne brania szczupaków, a nierzadko również grubych okoni. Dzięki takiemu sposobi prezentacji przynęty bardzo często widzimy płynącego za nią szczupaka oraz sam moment ataku, który najczęściej jest agresywny i nie ma tutaj mowy o żadnych "puknięciach" czy trąceniach przynęty.

Dragon Jerky dostępny jest w 5 rozmiarach 12,5/15/17,5/20 oraz 22,5 cm i 10 wersjach kolorystycznych, dlatego też każdy wymagający wędkarz bez problemu znajdzie coś dla siebie.  Dodatkowo należy podkreślić oryginalność, niesamowitą pracę oraz szeroki wachlarz możliwości w kwestii poprowadzenia jerky’ego , co przekłada się na wyraźną skuteczność tego wabika  nawet w mocno przełowionych i przebłyszczonych wodach. 

Bartek Bernaciak
Team Dragon

Pełna oferta gum V-Lures: TUTAJ