Testerzy relacjonują

Torba spinningowa Dragon DNG - dla każdego wędkarza

Pokrowce i torby Dragon DGN to drugi obok serii G.P. Concept zestaw tych akcesoriów, jakie pojawiły się w ofercie firmy Dragon na rok 2022. Mamy tutaj nie mniej bogatą ofertę kilku toreb w kilku wielkościach, pokrowców na wędki i kołowrotki czy nawet kamizelek. Wszystkie produkty Dragon DGN również wykonane są z nieprzemakalnego nylonu Oxford 2600, wzmocnione Cordurą oraz zaopatrzone w niezawodne zamki YKK japońskiej produkcji. Za to ich charakterystyczną i niepowtarzalną cechą jest bardzo gustowne i eleganckie połączenie barwy czerwonej z kolorem szarym.

Podobnie jak przed sezonem, gdy szukałem jak najbardziej kompaktowego pokrowca na wędki, w ostatnim czasie potrzebowałem wyposażyć się w torbę wędkarską, która - zajmując mało miejsca w bagażniku auta - sama pomieści jak najwięcej drobnych akcesoriów do rzecznego feedera. I tak mój wybór padł na najmniejszą torbę spinningową z serii Dragon DGN czyli torbę 91-09-008 o wymiarach 33 x 25 x 21 cm. Torba dodatkowo wyposażona jest w komplet czterech pudełek z dużym zestawem wymiennych przegródek, dzięki czemu każdy może dostosować i zaaranżować pudełka do swoich potrzeb. Dodatkowo do każdego pudełka producent dodaje zapasowy zatrzask do zamknięcia. Mała rzecz, a może być przydatna, jeśli zgubimy zamknięcie. Tu dodam, że na wysokość pudełka idealnie wchodzą średniej wielkości koszyczki zanętowe, które nie przewalają się w zbędnej przestrzeni pudełka. Jak również możemy wykorzystać ją na inne akcesoria feederowe.

Oprócz przestrzeni na pudełka wewnątrz torby, mamy tutaj dwie boczne kieszenie, które mogą pomieścić zarówno luźne akcesoria jak i niewielką butelkę z napojem czy kubek termiczny bez ryzyka ich przewrócenia i wylania zawartości. Pod klapą torby znajduje się duża kieszeń z przejrzystej siatki zamykana na suwak. Możemy tu schować wędkarskie dokumenty, szpule z przygotówkami czy większe, płaskie akcesoria podłużnego kształtu. Jak również na dłuższym boku torby umiejscowiono dużą, płaską kieszeń zamykaną mocnym suwakiem. Zmieści małe, płaskie pudełko np. z najdrobniejszymi akcesoriami, a dwie niewielkie kieszonki z przezroczystej siatki pomieszczą np. fabryczne opakowania haczyków, krętlików czy innych drobiazgów.

Przenoszenie zapakowanej torby ułatwia mocny i wygodny uchwyt, który - zapinany rzepem - spina oba uszy torby. Zakładając torbę na ramię mamy za to pewność, że szeroki (dodatkowo odpinany) pas nie zsunie się podczas przenoszenia ani nie będzie wbijał nam się w ciało nawet jeżeli zapakujemy torbę najcięższymi akcesoriami.

Tekst i zdjęcia
Paweł Daniec
Team Mega BAITS