Testerzy relacjonują

Predator Specialist 2022

W zeszłym tygodniu wzięliśmy udział w turnieju wędkarskim "Predator Specialist", zawody organizowane przez prowadzonym przez Connacht Predator Anglers. To była jednodniowa impreza 3 gatunkowa i aby wygrać, musieliśmy złowić największe możliwe szczupaki, pstrągi i okonie. Trzy w jeden dzień! To nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli wszystkie muszą być DUŻE.
Zawody odbyły się też na potężnym jeziorze Corrib – naszej "domowej wodzie", więc presja wyniku duża.

Szczęśliwie, gdy dzień się skończył, na naszej tablicy wyników pojawiły się świetne ryby! Nasz największy szczupak mierzył 108,5 cm, pstrąg 70 cm, a okoń 35 cm. Ten wynik nie tylko zapewnił nam wygraną w turnieju, ale okazało się, że nasze ryby wygrały w kategoriach największych ryb z gatunku!
Krótko pisząc, wygraliśmy wszystko, co było do wygrania!!!

Taktyka tradycyjnie odgrywała największą rolę. Kiedy trzeba złowić trzy gatunki w jeden dzień, to trzeba zaplanować kolejność wędkowania. Trzeba gospodarować czasem maksymalnie dobrze, tak aby być we właściwym miejscu o właściwej porze (okna żerowe). Sprzęt musi być perfekcyjnie dobrany; tak ,aby nie popełniać błędów.
Jako że każda z ryb musiała być duża, to postanowiliśmy łowić pstrągi metoda głębokiego trollingu i użyliśmy sprzętu, który zaprezentowałem na tym filmie. 

Okonie to tradycyjnie w moim przypadku wędki z serii ProGuideX, kołowrotki Team Dragon i plecionka Slik Touch 8X Neon 0.08 mm.
Szczupaki natomiast miały okazję zmierzyć się z wędziskiem G.P Concept 244cm, 120 - 200g (polecam!) + Testowy kołowrotek G.P Concept Hs300iL. Ten multiplikator wywarł na mnie duże wrażenie. Jak będą już dostępne w ogólnej sprzedaży, to zagoszczą na moich wszystkich wędkach do ciężkiego castingu!

Pisząc ten tekst świętuję w głowie kolejne nasze zwycięstwo w turnieju trójgatunkowym, ale o tym za tydzień. Jednocześnie czeka nas kilka dni odpoczynku i już w kolejnym weekendzie duży turniej szczupakowy. Trzymajcie kciuki!

Jacek Gorny i Tomasz Kurman