Testerzy relacjonują

Świeża "eSeLka", czyli najnowsza odsłona najlżejszego TD

Team Dragon SL.2, bo właśnie o tym kołowrotka mowa, to w pewnym sensie następca naszego Team Dragona SL, a właściwie kontynuacja koncepcji bardzo lekkiego kołowrotka z uwzględnieniem nieco innych założeń.

Przede wszystkim zależało nam, aby nasza nowa "eSeLka" była nie tylko uzupełnieniem "ultralajtowych" zestawów (rozmiar 20 oraz 25), ale również znalazła zastosowanie przy nieco cięższym spinningu. Stąd właśnie pomysł na wprowadzenie modeli 30 oraz 35, które - mimo niskiej wagi - nadal odznaczają się wysoką kulturą pracy oraz niezawodnością gwarantującą bezproblemowe i komfortowe użytkowanie, nawet przy nieco cięższych zestawach.

Jak zapewne zauważyliście, nasz SL.2 jest wizualnie bardzo zbliżony do kołowrotka RYOBI Slam. Jest to jak najbardziej słuszne porównanie, wszak wielokrotnie korzystaliśmy już z doświadczenia tego producenta, tworząc sprawdzone i bardzo udane konstrukcje.

Oczywiście SL.2, nie jest czystą kopią Slama, "ubraną" jedynie w nieco inną szatę kolorystyczną. Wspólnie z firmą RYOBI wprowadziliśmy kilka zmian, aby sprostać wszystkim założeniom, którymi kierowaliśmy się od samego początku tego projektu.

Team Dragon SL.2 został wyposażony w 7 łożysk kulkowych oraz jedno oporowe.
Dodatkowo kołowrotek ten posiada nową przekładnię z wkręcaną weń korbą, co w połączeniu ze zwiększoną ilością łożysk pozwoliło na pewniejsze osadzenie wewnętrznych mechanizmów w obudowie, redukcję luzów do wymaganego minimum oraz wyraźne poprawienie kultury pracy.

SL.2 pracuje cicho i płynnie. Czuć, że cała konstrukcja jest zwarta, stabilna i bardzo dobrze wyważona. Nie ma tutaj mowy o "biciu" czy też dziwnych dźwiękach dochodzących z wnętrza obudowy. Hamulec, standardowo - już jak to w większości modeli RYOBI - działa płynnie, bez zacięć, a szeroki zakres regulacji umożliwia jego precyzyjne ustawienie.

Zdecydowanie na uwagę zasługuje również sprawdzony system nawoju linki - RFO czyli Ryobi Flat Oscilation, który zapewnia bardzo dobre układanie cienkich plecionek i żyłek, co w praktyce przeķlada się na brak splątań oraz precyzyjne, celne i dalekie rzuty.

Wracając do kwestii rozmiarów, w jakich model ten występuje, są w naszej ofercie cztery: 20, 25, 30 oraz 35. Dwa najmniejsze polecamy do najlżejszych zestawów okoniowych, pstrągowych, kleniowych i jaziowych. Rozmiary 30 oraz 35 to z kolei ciekawa propozycja dla miłośników cięższego łowienia pstrągów oraz jako uzupełnienie lżejszych zestawów boleniowych, szczupakowych czy sandaczowych.

fot. Piotrek Czerwiński
/DRAGON