Zawody i wydarzenia

Pokaz nowości Dragona

Pokaz nowości sprzętowych Dragona na kolejny sezon to doskonała okazja do spotkania branżowego. W dniu 28 października 2017 r. spotkaliśmy się w dużym i wygodnym ośrodku SPA OSSA w Rawie Mazowieckiej.

W spotkaniu udział wzięło blisko 200 zaproszonych gości. W szacownym gronie znaleźli się właściciele i pracownicy hurtowni i sklepów wędkarskich, przedstawiciele redakcji pism wędkarskich Karp-Max, WW, WŚ, WMH, portali internetowych Moczykije.pl, Haczyk.pl, Wedkuje.pl oraz telewizji wędkarskiej HOOKA.TV i poznańska Rybomania, pracownicy działu marketinigu w branży wędkarskiej, goście specjalni a wśród nich oczywiście twórca znanych i cenionych woblerów SALMO pan Piotr Piskorski. Dragon jest oficjalnym dystrybutorem SALMO na terenie Polski. Program spotkania obejmował część tzw. roboczą, podczas której na sali projekcyjnej pan Artur Szałkowski w formie prezentacji zapoznał gości z tzw. nowościami, czyli najnowszą częścią oferty handlowej Dragona na rok 2018. Druga część spotkania to uroczysty bankiet, na którym obowiązywały stroje wieczorowe i dobry humor. Jak łatwo się domyślić, bankiet zakończył się dopiero w niedzielę. Atrakcji w obu częściach spotkania nie zabrakło, np. rozlosowano do obdarowania: 1 voucher na odpoczynek na terenie Zakopanego, 1 voucher na pobyt w ośrodku SPA OSSA, 18 unikalnych toreb wędkarsko-podróżnych DRAGON, 10 kompletów w składzie wędzisko i kołowrotek. Dla wielu szczęście uśmiechnęło się podwójnie, czyli zaproszony gość i osoba Mu towarzysząca zostali wyłonieni w losowaniu. Powodów do świetnej zabawy było wiele.

Co pokazano na spotkaniu? Dragon zawsze bardzo mocno akcentował swoją obecność na rynku w dziale z wędziskami. Tak będzie również w nadchodzącym sezonie, gdyż jest co pokazać i jest co omówić.

W nowej generacji kontynuujemy rodzinę Team Dragon, zdecydowaliśmy się na nazwę Team Dragon Z – series. Odmiany doczekały się stare, ale wciąż niezłe Guide Select. W nowej odsłonie świetne blanki S. Guide opatrzyliśmy nazwą ProGUIDE X. W tych blankach to, co najważniejsze wciąż funkcjonuje i wiemy, że nie sprawią rozczarowania na łowisku. Wspaniałe Nano CORE, tak rewelacyjnie sprawdzające się podczas łowienia z opadu doczekały się rozbudowy o 9 modeli, w tym spinning c.w. 1-12 g. Już w magazynie mamy do Waszej dyspozycji świetne wędziska do jigowania INVADER, tutaj można wyszukać dla siebie kijaszek c.w. 0,5 – 6 g, jest czułość i moc. Dobrze przyjęty na rynku Street Fishing otrzymał nową dodatkową długość, bardzo potrzebną 2,45 m. Wśród cenionego Millenium pojawia się poniekąd debiutant w tym przedziale ciężaru wyrzutowego, cenowym i konstrukcji blanku – Millenium SP ChubHunter 2,75 m c.w. 0,5 – 8 g. Wędzisko powstało z myślą o łowcach kleni, ale ja już wiem, że będę je używał do łowienia jazi, białorybu, lipieni. Co jeszcze nowego? Pamiętacie Państwo nazwę MYSTERY? Ja pamiętam i bardzo dobrze wspominam wędziska z tą nazwą. Tym razem stworzyliśmy zupełnie nowe wędziska w dziale gruntowym, a więc będą karpiówki, do przepływanki i lekkich przystawek, a także grupa drgającej szczytówki: quiver i feeder. Wśród nowości znalazły się także wędziska, uwaga: RYOBI. Tak, to producent znanych i cenionych kołowrotków. Wędziska bardzo nam się podobają, a co ważne oferowane będą w świetnej relacji ceny do jakości. Nazwy wędzisk na razie nie podaję, zrobię to w oddzielnej publikacji i jestem pewien, że bardzo łatwo zapamiętacie te nazwy. Będą brzmieć bardzo znajomo.
Z grupy kołowrotków pojawi się w bardzo ciekawej ofercie Fishmaker Stealth, bardzo dobra mechanika i świetna cena. Będzie również kołowrotek GUIDE z wodoszczelną rolką kabłąka i wodoszczelnym łożyskiem oporowym. Pojawi się bardzo udany (w bardzo przystępnej cenie) kołowrotek Street Fishing, świetnie uzupełniający rozrastającą się grupę towarową STREET FISHING. Nie można zapomnieć o bardzo dobrych kołowrotkach muchowych RYOBI.
To zaledwie część akcesoriów z grupy nowości. Rozwój przeżywają torby i plecaki Team Dragon, otrzymują dodatkowe określenie X-system. Kilka świetnych rzeczy przybyło wśród plecaków i kamizelek Street Fishing. Bardzo fajne rzeczy pojawią się w zielonej grupie DRAGON torby karpiowe i pojemniki – fajne rzeczy do użycia w szeroko pojętym wędkarstwie gruntowym. Trochę się rozpisałem o sprzęcie, a moja relacja ma dotyczyć spotkania i miłej atmosfery. O nowościach będziemy sukcesywnie pisać i pokazywać je, demonstrować ich użycie. Zapraszam do odwiedzania naszego portalu, kontaktowania się w sprawie nowości z naszymi przedstawicielami handlowymi oraz rozmów z naszymi autorami i testerami obecnymi w całej Polsce. Zaproszenie na pokaz współpracujące z nami firmy to nie tylko zaprezentowanie nowości, to również integracja, lepsze zrozumienie w relacjach biznesowych, co w prostej linii przekłada się z korzyścią dla klientów detalicznych i rozwój naszego ukochanego hobby.

Waldemar Ptak