Zawody i wydarzenia

Nowości sprzętowe firmy Dragon na 2018 rok

Dragon pozostawia konkurencję daleko w tyle. Nowa oferta sprzętowa na 2018 rok przedstawia się naprawdę bardzo ciekawie i interesująco. W dniach 28-29 października 2017 roku w hotelu i ośrodku spa Ossa w Rawie Mazowieckiej odbyły się pokazy nowości sprzętowych przygotowanych przez firmę Dragon. Licznie zgromadzeni goście, w tym handlowcy i przedstawiciele mediów mogli jako pierwsi zapoznać się z bardzo atrakcyjną ofertą.

Już w trakcie prezentacji, którą poprowadził wiceprezes Design Fishing Artur Szałkowski dało się zauważyć, że w 2018 roku Dragon ostro namiesza na rynku wędkarskim, wprowadzając sporo nowości i udoskonalając obecne modele. Również Salmo zaproponowało kilka nowych modeli woblerów i rozwiązań, o których opowiedział Piotr Piskorski. Na początek zacznijmy od wędzisk, gdyż w tym segmencie będzie się działo zdecydowanie najwięcej.

Jako pierwsza zaprezentowana została nowa seria Team Dragon Z-series, która zastąpiła dobrze wszystkim znaną serię Team Dragon. Do wyboru mamy aż 19 modeli. Począwszy od klasycznych dwuczęściowych spiningów, poprzez wędki do castingu dwu i jednoczęściowe. Całość serii kończy bardzo ciekawy czteroczęściowy kij, który znajdzie nabywców wśród fanów podróży, gdyż po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca. Wszystkie wędziska z serii Team Dragon Z-series zostały wykonane w nowej technologii, z użyciem mniejszych przelotek, co znacząco przyczyniło się do zmniejszenia ich wagi. Projektanci postarali się również o to, żeby nowy Team Dragon prezentował się równie doskonale. Do budowy rękojeści użyto wysokiej jakości korka z bardzo fajnymi czarnymi wstawkami. Oprócz klasycznych pełnych dolników w ofercie znajdziemy również rękojeści dzielone. Więc na pewno każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Ciąg dalszy artykułu: TUTAJ

Radek Kulczycki